Dzwonek campanula – tak wiele kwiatów!

Dzwonek campanula to łatwa w uprawie roślina, która obficie kwitnie wesołymi, dzwonkowatymi kwiatami. Musisz ją mieć w swoim ogrodzie! Oto kolejna zaleta: Dzwonek campanula jest byliną, więc będziesz cieszyć się morzem kwiatów rok po roku.

Niebieskie kwiaty

Jeśli uwielbiasz mieć w swoim ogrodzie niebieskie kwiaty, Dzwonek campanula jest idealną rośliną dla Ciebie. Bylina ta występuje w przepięknych odcieniach niebieskiego: od jasnego błękitu i delikatnego fioletu do intensywnego niebiesko-fioletowego. Są też piękne odmiany białe i delikatnie różowe. Wybierz swój ulubiony kolor lub połącz różne kolory, aby uzyskać świeży, letni styl.

Od rośliny okrywowej do wysokiej rośliny pionowej

Campanula może być stosowana w różnych miejscach w ogrodzie. Wysokie odmiany będą świetnie wyglądać na obrzeżach. Gatunki niskie (kobiercowe), takie jak niebieska Campanula poscharskyana, są odpowiednie jako roślina okrywowa. Można je posadzić np. przy obrzeżach rabaty, w ogrodzie fasadowym i wokół drzew. Możesz ją hodować w doniczkach lub pokryć nią ścianę. Ten ostatni daje zachwycający efekt: gdy roślina zacznie kwitnąć, niebieskie morze kwiatów będzie się kaskadowo rozlewać po krawędzi.

Kwiaty dla pszczół

Campanula jest również znana jako dzwonek. Nazwa nawiązuje do kształtu kwiatu. Wielkość kwiatów jest bardzo zróżnicowana: od małych delikatnych dzwonków po duże i mocne. Pszczoły i trzmiele uwielbiają te dzwonkowate kwiaty. Prawdziwa uczta dla oczu!

Wskazówki i fakty!

  • Campanula lubi słoneczne miejsce, ale częściowy cień jest również dobrą opcją. Im więcej słońca, tym więcej kwiatów!
  • Jeśli sadzisz kwiaty dzwonka w doniczkach, upewnij się, że regularnie je podlewasz.
  • Możesz również zerwać kilka kwiatów, aby umieścić je w wazonie w okresie letnim. Połącz Campanulę z innymi kwiatami do zbierania latem, takimi jak krwawnik (Achillea) i jeżówka purpurowa (Echinacea).

Scroll to Top