Trawy ozdobne w romantycznym ogrodzie

Czy masz romantyczny ogród? A może marzysz o takim? Posadź różnorodne trawy ozdobne, które będą kołysać się i szeleścić na Twojej rabacie. Te naturalne i romantyczne (ale nie za bardzo) trawy możesz mieć już teraz!

Uspokajające i romantyczne

Trawy ozdobne są zawsze w ruchu. Wystarczy najlżejszy powiew, by zaczęły tańczyć i kołysać się. Patrząc na nie, od razu się uspokajamy. Nawet zimą trawy ozdobne zachowują swoje kojące działanie; w ich zwiędłych pióropuszach kryje się coś poetyckiego, pewne urzekające piękno, zwłaszcza gdy w nocy pokrywają się warstwą szronu.

Łączenie innych roślin z trawami ozdobnymi

Trawy ozdobne to silne rośliny wieloletnie. Dzięki subtelnemu, naturalnemu wyglądowi łatwo połączyć je z innymi roślinami. Aby stworzyć przyjazną rabatę zielną, wymieszaj eleganckie trawy ozdobne z kwitnącymi bylinami o delikatnie pastelowych barwach. Wolisz intensywne kolory? Istnieją też trawy ozdobne posiadające efektowne kolorowe pióropusze, jak na przykład Pennisetum „Red Bunny Tails”. Jeżeli potrzebujesz inspiracji, obejrzyj film z Lodewijkiem Hoekstrą.

Siedzisko narożne

Piękno tych kołyszących się, delikatnie szeleszczących traw ozdobnych można doskonale podziwiać z narożnego siedziska. To czysta przyjemność! Masz dużo miejsca? W takim razie spróbuj takich wysokich traw jak miskant (Miscanthus), purpurowa trzęślica (Molinia) czy trawa pampasowa (Cortaderia), aby stworzyć idylliczny ogród.

Romantyczny ogród z kwiatami do zbierania

Czyż zbieranie kwiatów z własnego ogrodu i tworzenie wyjątkowych bukietów nie jest romantyczne? Wyjmij koszyk wiklinowy i nożyce do cięcia kwiatów! W romantycznym ogrodzie z kwiatami do zbierania połącz najpiękniejsze trawy ozdobne – takie jak rosplenica (Pennisetum) czy drżączka średnia (Briza media) – z przepięknymi kwiatami. Mogą to być na przykład dalie, krwawnice lub astry. Dzięki temu możesz zbierać kwiaty aż do późnej jesieni!

Porady:

  • Ozdobne trawy wiecznie zielone, takie jak turzyca (Carex), pozwalają na uzyskanie jeszcze większej różnorodności.
  • Trawy ozdobne można łatwo suszyć na powietrzu. To przyjemne zajęcie, a do tego bardzo modne!
  • Trawy ozdobne najlepiej sadzić wiosną lub jesienią.

romantycznym ogrodzie romantycznym ogrodzie romantycznym ogrodzie

Również interesujące:
Trawy ozdobne
Kwiaty obrzeżowe

Przewiń do góry