Oda do bodziszka: kwiecisty i wszechstronny

Bodziszek (Geranium) będzie Cię co roku zaskakiwał pięknymi kwiatami i jasnozielonymi liśćmi. Ta wieloletnia roślina jest niezwykle wszechstronna i doskonale sprawdza się w każdym ogrodzie.

Bodziszki w białym, różowym i fioletowym kolorze

Istnieją niezliczone odmiany bodziszka. Wybierz tę, która najlepiej poczuje się w Twoim ogrodzie, w zależności od tego, czy jest w nim dużo słońca, czy raczej panuje w nim cień. Z pewnością znajdziesz odpowiednią odmianę, która sprawdzi się w każdym miejscu w ogrodzie. Paleta kolorów również oferuje duży wybór: od bieli po jaskrawy róż, od delikatnych odcieni lila po ciemny fiolet.

Rabatka pełna kwiatów

Bodziszki można znaleźć w wielu ogrodach, zarówno tych naturalnych, jak i bardziej eleganckich czy nowoczesnych. Ta wytrzymała roślina jest bowiem niezwykle wszechstronna. Doskonale wygląda na przykład pogrupowana na rabatce. Gdy tylko pojawią się kwiaty, możesz od razu cieszyć oczy ich kolorami. A jeśli zauważysz puste miejsce na rabatce, możesz je z łatwością wypełnić bodziszkiem. Bylina ta bez trudu wplecie się między inne rośliny, tworząc piękny obraz.

Owady w ogrodzie

Kwiaty bodziszka przyciągają motyle, pszczoły i trzmiele. To wielka radość widzieć, jak latają z kwiatka na kwiatek. Dzięki nim Twój ogród będzie nieustannie tętnił życiem! Te bujnie kwitnące rośliny pięknie komponują się z innymi bylinami, takimi jak trawy ozdobne czy jeżówki (Echinacea). Możesz ich także użyć jako rośliny okrywowe, na przykład wokół krzewów budlei (Buddleia). Możesz je łączyć wedle uznania!

Więcej kwiatów i mniej chwastów:

  • Jeśli przytniesz rośliny po pierwszym kwitnieniu, istnieje duża szansa, że ponownie zakwitną.
  • Bodziszki doskonale rosną również w doniczkach, przydomowych ogrodach i wokół drzew. Kwiaty, wszędzie kwiaty!
  • Bodziszek idealnie sprawdza się jako roślina okrywowa, zwłaszcza bodziszek korzeniasty (Geranium macrorrhizum). Szybko pokrywa ziemię, nie dając chwastom żadnych szans. 

Oda do bodziszka: kwiecisty i wszechstronny Oda do bodziszka: kwiecisty i wszechstronny Oda do bodziszka: kwiecisty i wszechstronny

Przeczytaj więcej:
Floks: kolor i zapach
Uniwersalne byliny
Atrakcyjny łubin
Krwawnik pospolity na każdej rabacie

Scroll to Top